Алмаганбетова Жаннара Култаевна

Тарих және жаһандық құзыреттілік пәндер әдістемелік бірлестігі
2025-2026 оқу жылы
Тарих және жаһандық құзыреттілік пәндер бірлестігінің түйінді мәселесі
«Білім беру барысында әр түрлі сандық, инновациялық әдіс-тәсілдер мен платформаларды қолдану арқылы білім сапасын арттыру, білім беру ортасының қоғамның ағымдағы сұранысына бейімдеу, оқу құзыреттілігін қалыптастыру арқылы білім беру үдерісінің сапасын жетілдіру»
Мақсаты:
- Жеке тұлғаны жан-жақты тәрбиелеу, білім беруде цифрлық технологияларын жүйелі енгізу, мұғалімдердің кәсіби шеберлігінің шыңдалып өсуіне, жан-жақты жетілуіне бағыт-бағдар беру.
- Жан-жақты дамыған, өзіндік танымдық дағдылары қалыптасқан, шығармашылық қабілетті жеке тұлғаны тәрбиелеу жұмысының озық әдіс-тәсілдерін тиімді пайдалану.
- Дүниетанымы дамыған, еліміздің әдет-ғұрпын құрметтей білетін, жан-жақты білімді де саналы парасатты тұлға тәрбиелеу.
Міндеттері
– Оқушылардың тарихи білім деңгейін стандартқа сәйкес меңгеруін қамтамасыз ету.
– Сабақ барысында жаңа педагогикалық технологияларды және жасанды интеллект негізіндегі құралдарды (онлайн платформалар, виртуалды
карталар, тест құрастыру, деректерді талдау бағдарламалары) тиімді пайдалану.
– Оқушыларды ғылыми жоба, олимпиада, дебат, шығармашылық сайыстарға баулу.
– Ұлттық тарихты оқыту арқылы патриоттық тәрбие беру және мәдени мұраны құрметтеуге баулу.
– Мұғалімдердің кәсіби шеберлігін арттыруға жағдай жасау, әдістемелік тәжірибе алмасу, AI құралдарын меңгеру.
Күтілетін нәтиже
• Оқушылардың тарихи білім қоры кеңейіп, деректерді талдау, салыстыру, қорытынды жасау қабілеті артады.
• Жасанды интеллект арқылы оқушылардың жеке қабілетіне қарай тапсырмалар беру мүмкіндігі туындайды.
• Тарихи деректерді визуализациялау (интерактивті карталар, инфографика, симуляциялар)
оқушылардың қызығушылығын арттырады.
• Жаңа буын оқушысы – өз елінің тарихын қастерлейтін, әлемдік өркениетке көзқарасы бар тұлға қалыптасады.
• Мұғалімдер AI құралдарын меңгеріп, сабақтың тиімділігін арттырады, кәсіби тәжірибесін жетілдіреді.
• Мектептің жалпы білім беру сапасы мен оқушылардың жетістігі жоғарылайды.
Сапалық құрамы:
Барлығы | Жоғары білімді | Орта білімді | Ғылыми дәреже |
16 | 16 | 0 | 2 |
«Педагог-мастер» | «Педагог-зерттеуші» | «Педагог-сарапшы» | «Педагог-модератор» | Санатсыз | Сапа |
0 | 5 | 4 | 4 | 3 | 56% |